"Lato z Radiem" w Sieradzu. Familijny Piknik, pokazy driftu i spotkania z dziennikarzami

8/6/2022, 4:38:00 PM

Tegoroczne "Lato z Radiem" nie zwalnia tempa! W sobotę, 6 sierpnia, ekipa radiowej Jedynki zawitała do Sieradza, gdzie odbył się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym urokliwym mieście nad Wartą.

"Lato z Radiem" w Sieradzu. Familijny Piknik, pokazy driftu i spotkania z dziennikarzami

W programie wydarzenia znalazły się konkursy oraz specjalnie przygotowane aktywności dla całych rodzin. O dobrą atmosferę podczas pikniku zadbali prowadzący – dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia, Polskiego Radia Dzieciom i Polskiego Radia Kierowców. Początek audycji "Lato z Radiem" miał miejsce o godz. 9.00, a Familijny Piknik wystartował dwie godziny później - w Parku Staromiejskim.

GALERIĘ ZDJĘĆ Z FAMILIJNEGO PIKNIKU W SIERADZU, OBEJRZYSZ TUTAJ.

Sześć pikników za nami

Sieradz to szóste miejsce na trasie tegorocznej, 51. odsłony "Lata z Radiem". Dziennikarze flagowej, wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili już Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę i Myślenice. A wszędzie tam, gdzie się pojawili, nie zabrakło fantastycznej zabawy oraz spotkań ze słuchaczami – zarówno podczas plenerowego wydania audycji "Lato z Radiem", jak i podczas towarzyszących wydarzeń, Familijnych Pikników dla całych rodzin.

Tak było również w sobotę, 6 sierpnia w Sieradzu, gdzie z plenerowego studia wyemitowano również "Muzyczną Jedynkę" (14.00-15.00; prowadząca: Iza Żukowska) oraz "Lato z Radiem Extra" (16.00-17.00; przy mikrofonie Iza Żukowska). Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy rozmaite konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje.

SZÓSTY PIKNIK "LATA Z RADIEM" ROZPOCZĘTY:

Wspólna gimnastyka, konkursy i spotkania

Podczas Familijnego Pikniku, który odbył się w Parku Staromiejskim (godz. 11.00-17.00), do wygrania były również atrakcyjne nagrody w konkursach: "Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?", "Najlepszy kibic Lata z Radiem" (godz. 13.00-13.35; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek). Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami były wspólne ćwiczenia, które poprowadziła w Sieradzu Natalia Litwiniuk. Uczestnicy mogli wziąć udział w porannej gimnastyce "Obudź się" (godz. 11.30), popołudniowych zajęciach "Sprawdź siłę" (godz. 13.50) oraz relaksacyjnych ćwiczeniach "Zregeneruj się" (godz. 15.45).

Atrakcje dla uczestników przygotowało również Polskie Radio Kierowców – od godz. 11.00 do 13.30 na parkingu przy moście na Warcie można było wziąć udział – jako pasażer – w teście poślizgu kontrolowanego. – W przerwach między jazdami porozmawiamy o tym, jak i gdzie w bezpiecznych warunkach doskonalić umiejętności w jeździe sportowej, i opowiemy, dlaczego to właśnie zorganizowane treningi są najlepszym sposobem na rozwijanie pasji – mówiła Wiktoria "Moto Złośnica" Jurczewska z Polskiego Radia Kierowców, która zaprosiła gości na bezpieczne testy swoim "driftowozem".

Bezpieczni na drodze

Kilku rad dotyczących bezpiecznego udzielania pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych udzielono w "Lecie z Radiem". - Ustawiamy swój samochód w taki sposób, żebyśmy byli widoczni - mówił Marcin Flajszer. Najlepiej oznaczyć samochód trójkątem bezpieczeństwa, samemu też warto założyć kamizelkę ochronną. - Jeżeli nie zadbamy o własne bezpieczeństwo, za chwilę zamiast jednej osoby poszkodowanej będą dwie osoby poszkodowane - dodawał. 

SŁUCHACZE ZROBILI IMIENINOWĄ NIESPODZIANKĘ SŁAWIE BIEŃCZYCKIEJ:

Coś miłego również dla młodszego

Dla najmłodszych słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie "Nie-Udana Audycja" z Patrykiem Bartoszewskim (godz. 12.00) i zabawy dźwiękowe: "Sprint przez pytanie do mety" oraz "Od małego do dużego", które poprowadziła Joanna Ficińska z Jedynki Dzieciom (godz. 16.15).

Oczywiście nie zabrakło – jak w każdym mieście na trasie Lata z Radiem – występów lokalnych zespołów i solistów. W Sieradzu zaprezentowali się: 16-letnia wokalistka Wiktoria "Wiki" Komza (godz. 13.35) oraz dwie orkiestry strażackie – istniejąca od 1898 roku Miejska Orkiestra Dęta OSP Sieradz (15.30) i Kapela PSP Sieradz (16.45).

Dodatkowo w Sieradzu można było bezpłatnie zbadać słuch. Podczas Familijnego pikniku działało Mobilne Centrum Słuchu, w którym czekali specjaliści z dziedziny laryngologii, audiologii i foniatrii. – Badanie jest bezbolesne. W Mobilnym Centrum Słuchu jest lekarz, który ogląda uszy wideootoskopem, następnie wykonywane są badania słuchu – wyjaśnia lekarz laryngolog foniatra Elżbieta Włodarczyk.

ZOBACZ, JAKIE ATRAKCJE CZEKAŁY W MIASTECZKU BEZPIECZEŃSTWA W SIERADZU:

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

Powrót