Powrót

Lato z Radiem. Najbardziej niezwykła audycja w historii Polskiego Radia

Nie ma słuchacza, który nie znał by słynnej Polki Dziadek. To najpopularniejszy sygnał radiowy w Polsce, znany nawet bardziej niż hejnał z wieży mariackiej. Nasza audycja zadebiutowała na antenie 1 lipca 1971 roku. Jako pierwsza była emitowana na żywo, z telefonami od słuchaczy, bez żadnego montażu i cenzury. Dziś taka forma jest oczywista, ale w tamtych czasach była to prawdziwa sensacja.  

Lato z Radiem. Najbardziej niezwykła audycja w historii Polskiego Radia

"Zatańcz z nami Polkę Dziadek"

00:00

00:00

Lato z Radiem to słynne głosy, zaskakujące konkursy i wielkie trasy koncertowe. Tadeusz Sznuk, Sławomir Szof, Andrzej Matul, Zygmunt Chajzer, Krystyna Czubówna, Krzysztof Kolberger, Bogusław Kaczyński to nasza historia, a nazwiska twórców i współpracowników można jeszcze długo wyliczać. Do tego wybory: Miss Lata z Radiem, najbardziej piegowatej buzi, najdłuższego jamnika czy kury znoszącej największe jajka. Wiemy, kto w Polsce ma największą stopę i najdłuższe włosy. Wiemy też, kto jest pierwszy, a kto ostatni w alfabecie.

Na naszym koncie jest ponad tysiąc plenerowych koncertów, wśród nich kilka takich gdzie ilość widzów liczona była w setkach tysięcy. Nie ma gwiazdy, która choć raz w historii nie wystąpiła na naszej scenie. 

Zapraszamy do oglądania historii Lata z Radiem w odcinkach na Facebooku Jedynki

Lato z Radiem to przede wszystkim słuchacze. Najwierniejsi i najlepsi ze wszystkich. Bardzo Wam za to dziękujemy, że jesteście z nami.

Postaramy się Was nigdy nie zawieść.

Zespół Lata z Radiem

 

. .

Powrót

organizator

partnerzy

patron medialny