Turystyczna lista przebojów. POLSKA NA 4 PORY ROKU.

Razem ze słuchaczami Radiowej Jedynki tworzymy wyjątkową listę najciekawszych, najbardziej atrakcyjnych turystycznych miejsc w naszym kraju. Historycznych, przyrodniczych i miejsc przyjaznych rodzinie. Co ciekawego znajduje się w Waszym regionie? Co widzieliście w czasie wakacji i polecacie znajomym? Czekamy na Wasze zgłoszenia. Wystarczy krótki opis i zdjęcia/filmik. Na autorów najciekawszych propozycji czekają nagrody.

Na mapce prezentujemy 30 pierwszych zgłoszeń z notowania TLP

Legenda

  • Natura
  • Historia
  • Rodzina

Turystyczna Lista Przebojów PL zobacz / zagłosuj

>
W tym tygodniu brak atrakcji na Notowaniu TLP dla wskazanego województwa W tym tygodniu brak atrakcji na Notowaniu TLP dla wskazanego województwa W tym tygodniu brak atrakcji na Notowaniu TLP dla wskazanego województwa 123 W tym tygodniu brak atrakcji na Notowaniu TLP dla wskazanego województwa W tym tygodniu brak atrakcji na Notowaniu TLP dla wskazanego województwa

Wielkopolskie

Lubuskie

Pomorskie

Małopolskie

Podkarpackie

Dolnośląskie

Śląskie

Łódzkie

Warmińsko-Mazurskie

Kujawsko-Pomorskie

Świętokrzyskie

1

Zaniemyśl

Wyspa Edwarda

Niewielka Wyspa na Jeziorze Raczyńskim w Zaniemyślu, jednym z siedmiu położonych w polodowcowej rynnie kórnicko – zaniemyskiej, w samym centrum Wielkopolski. Można się na nią dostać pływającym mostem (atrakcja dla bardziej odważnych) lub promem (dla tych statecznych). Jest niemym świadkiem tragedii sprzed prawie dwóch stuleci. To tu pożegnał się z życiem Edward Raczyński – erudyta, filantrop, mecenas kultury i sztuki; człowiek renesansu, chociaż romantyk.

2

Rogalin

Pałac i park w Rogalinie - gniazdo rodu Raczyńskich

Rogalin w źródłach historycznych po raz pierwszy jest wymieniony w 1294 r. jako własność rycerskiego rodu Łudziów. W XVI w. urodził się tu Krzysztof Arciszewski, słynny admirał floty holenderskiej i generał artylerii króla Władysława IV. Fakt ten ilustruje pamiątkowa tablica (patrz zdjęcie) na klatce schodowej prowadzącej na piętro. W 1766 r. dobra rogalińskie nabył zamożny szlachcic i pisarz wielki koronny Kazimierz Raczyński, który dał początek rodowi Raczyńskich na tych terenach. W latach 1770-76 wzniósł on w Rogalinie swą siedzibę rodową, która pozostawała w rękach rodziny do 1939r. Powstałe wówczas założenia parkowo -pałacowe w typie zwanym "pomiędzy dziedzińcem a ogrodem" przetrwało do dziś w pierwotnym kształcie, z niewielkimi zmianami wprowadzonymi przez kolejnych właścicieli.

3

Gostyń

Klasztor filipinów na Świętej Górze

Klasztor filipinów na Świętej Górze – zespół klasztorny filipinów wraz z barokowym kościołem pw. Niepokalanego Poczęcia NMP i św. Filipa Neri w Głogówku koło Gostynia. Zbudowany na wzór weneckiej bazyliki Santa Maria della Salute

organizator

partnerzy

patron medialny