Zespół lata z radiem 2020

Patryk Bedliński

Pochodzi z Hrubieszowa, najdalej na wschód wysuniętego miasta w Polsce. W radiu zakochał się przez serial "Radiostacja Roscoe". Zanim trafił do Jedynki, można było go usłyszeć w Polskim Radiu Dzieciom i akademickiej Radiofonii 100,5 FM w Krakowie. Radio pełni u Patryka funkcję dużo ważniejszą, niż telewizor. Dobrze czuje się z mikrofonem w ręku, ale też po drugiej stronie radia - interesuje go sprzęt audio, radiokomunikacja amatorska i zabytki elektroniki. Poza "Latem z Radiem" pomaga trafić do celu zmotoryzowanym, prowadząc "Radio kierowców" – Patryk Bedliński zaprasza przed pełnymi godzinami.​​

Sława Bieńczycka

Radio, słuchacze, rozmowy, uśmiech, optymizm, emocje, spotkania, studio, plener, pasja, turystyka, atrakcje, góry, Rysy, Korona Gór Polskich, plaża, Bałtyk, spacery, pływanie, cisza, Turystyczna Lista Przebojów PL, muzea, zamki, parki, ogrody, pałace, dwory, przestrzeń, szlaki, trawa, las, zapach, „A to Polska właśnie … ”, Wrocław, Warszawa, Australia, Melbourne, Sydney, Tasmania, Góra Kościuszki, turkus, błękit, zieleń, Chopin, Kabaret Starszych Panów, Młynarski, Osiecka, Perfect, teatr, taniec, słowa, słowa, muzyka, oddech, słabość, owoce, lody, pierogi, sałatki, szybko, szybko, wolno, bajka, sen. P.S. Miało być krótko ;-)

Agnieszka Ciecierska

Od lat związana z programami i audycjami dla dzieci. Wcześniej pracowała w TVP współtworząc m.in. 5-10-15, Klub Yuppies?, Teleranek, Domowe Przedszkole, Kukułkę (informacyjny program dla dzieci), Rower Błażeja, Dam sobie radę, Do trzech razy sztuka. Obecnie pracuje w I programie Polskiego Radia przy realizacji codziennej audycji dla najmłodszych słuchaczy Jedynka Dzieciom a także jako wydawca i reporter 4 pór roku i Lata z radiem. Jest wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego i ciekawego. Wypowiedzi ekspertów, wywiady, relacje z imprez, reportaże- zabiera słuchaczy w podróże dźwiękowe, w miejsca, w które sami nigdy by się nie wybrali.

Roman Czejarek

Często żartujemy, że nie ma już w Polsce miasta, którego Romek choć raz nie odwiedził. W wielu był kilka albo nawet kilkanaście razy. Jego notes pełen jest znajomych z najdalszych zakątków kraju. Przez ponad ćwierć wieku był szefem „Lata z Radiem”. Wymyślił nasze płyty, maskotki, zorganizował pół tysiąca koncertów, które przerodziły się w legendarne radiowe trasy. Prywatnie zwiedza dziwne miejsca. Był w najgłębszym kanionie w Peru, przepłynął łodzią Mekong w Laosie, widział oko w oko inkaskie mumie oraz kondory. Towarzyszył polskim żołnierzom w Afganistanie i ściskał dłoń Prezydenta USA w Białym Domu. Pisze książki, robi zdjęcia. Jest honorowym ambasadorem Szczecina gdzie się urodził.

Jolanta Fajkowska

Slawistka i historyk sztuki, stypendystka BBC i Fundacji Kościuszkowskiej, autorka wywiadów z gwiazdami filmu, teatru, piosenki, które zebrała w książkach Autografy i Muzyka z profilu i en face. Z dumą nosi medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Uwielbia rozmawiać, umie słuchać. Jeździ na nartach z radością, samochodem - szybko, a konno - w marzeniach. Urodzona na Warmii, studiowała w Pradze, czuje się warszawianką. Uważała się za city woman, od 15 lat mieszka na wsi. Zaczynała medialną posługę w Polskim Radiu, potem była telewizja, a teraz szefuje Czterem Porom Roku. Matka aktorki Marii Niklińskiej. "Już taka jestem" dodaje, tak jak jej goście w czwartkowej audycji w radiowej Jedynce.

Grzegorz Frątczak

Radiowiec, którego ze studia wyciągnąć może tylko obietnica pójścia na plażę... i na lody. I na gofry też :-) A jako, że pochodzi z Łodzi woda mu nie straszna. Nawet ta zimna w Bałtyku. Opala się na czerwono - potem cierpi - ale i tak kocha lato. Lato z Radiem szczególnie.

Małgorzata Głogowska

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego i Podyplomowych Studiów Marketingu Sportu na SGH. Z radiem związała się w 2014 roku, z Polskim Radiem trzy lata później. Z czystym sumieniem mówi, że udało się jej połączyć pasję z życiem zawodowym. Gdy rano wychodzi z domu - idzie do radia, nie do pracy :) Lubi żyć aktywnie i dzielić się pozytywną energią. Niezwykłą przyjemność sprawia jej poznawanie nowych ludzi i słuchanie ich historii. Chciałaby, by dzięki jej reporterskim materiałom Słuchacze dostrzegli ile życzliwych i radosnych osób jest wokół nas.

Marta Januszewska

Dziennikarka, prezenterka, lektorka filmowa, anglistka, tłumaczka. Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na UJ. Mikrofon w jej życiu obecny jest od przedszkola. Mól książkowy, biegacz długodystansowy. Przyznaje się do słabości do szpilek, gadżetów i kotów. Kocha i mówić, i słuchać. Chodzi po słonecznej stronie życia i wierzy, że każdy z zasady chce być dobry.

Agnieszka Kunikowska

Z wykształcenia aktorka. Teatralną scenę zamieniła na dubbingowe i radiowe studio. W pierwszym od lat daje głos małym zwierzątkom, chłopcom, królewnom oraz (co lubi najbardziej!) złym macochom i wiedźmom. W drugim z niegasnącym zaciekawieniem rozmawia z małymi słuchaczami "Jedynki Dzieciom". Z dorosłymi dzieli się swoją miłością do słów i fascynacją językiem polskim w cyklu "Słowoteka". Od roku w zespole Lata z Radiem i Czterech Pór Roku. Laureatka Złotego Mikrofonu. Lubi mówić, ale bardziej słuchać. Ludzi, ptaków, szumu morza. Miłośniczka rowerowych wypraw, książek, muzyki i ...wiewiórek.

Magdalen Mizak-Prus

Ogarniacz wszystkiego i wszystkich. Redakcyjny „wujek Google” – wie kto, co, gdzie i jak, a jeśli nie wie, to się dowie. Pomoże, podpowie, załatwi, zrobi, a jak trzeba to wysłucha, pocieszy a czasami nawet i krzyknie ;). Mówią o niej: właściwy człowiek na właściwym miejscu. Kierownik produkcji audycji „Cztery Pory Roku” i „Lato z Radiem”. Prywatnie szczęśliwa mama i żona. Nie potrafi siedzieć w miejscu i nie umie się nudzić.  Uwielbia wszelkiego rodzaju aktywności sportowe: biega, jeździ na rowerze, gra w siatkówkę, piłką nożną i ping-ponga, a zimą jeździ na nartach i… sankach :).

Maciej Oswald

Pochmurny bywa tylko wtedy, gdy zbierają się czarne chmury, ale zawsze wtedy "czeka na wiatr, co rozgoni(…)". Słońce kocha – daje siłę i energię – dlatego stara się nim dzielić. Boi się panicznie burz. Poza tym zaprzyjaźnił się z wodą w różnych postaciach: z gradem, deszczem, mżawką, śniegiem i mgłą. Przyznaje szczerze, że musiał wejść w ten związek, bo taki los prezentera pogody. Poza tym lubi wiedzieć co w nauce, na drogach i w nowych technologiach piszczy. Zażalenia, skargi, wnioski i prośby (mogą być też pochwały! :-)) przyjmuje na maciej.oswald@polskieradio.pl

Małgorzata Raducha

Małgorzata Raducha - wierzy, że kuchnia jest sztuką, dlatego ze wszystkich zakątków świata, od Podlasia przez rumuńską Bukowinę po marokańskie zaułki przywozi smaki i aromaty zaklęte w przepisach i przyprawach. Litwa? Najlepsze śledzie. Korfu? Znakomita musaka. Toskania? Pyszna ribollita, czyli zupa z czarnej kapusty i fasoli. Ale na tym smakowitym talerzu nie brakuje przypraw w postaci ulubionych filmów - Tarantino, bracia Cohen, oraz całe kino irańskie. A do tego miętowy listek w postaci smooth jazzu, albo dla podkręcenia smaku boski Mike Patton we wszystkich wcieleniach muzycznych. W przerwach czyta to, co jest warte czasu i uwagi - ostatnio wraca do Sergiusza Piaseckiego. A z młodszych pisarzy poleca Dominika Rutkowskiego i Marcina Pilisa.

Karolina Rożej

O 5 mówimy sobie Dzień dobry z Jedynką, o 6 wiemy, jakie są Sygnały Dnia, o 15 wsiadamy razem w Ekspres 1. Ale latem... latem wstajemy razem na 9, tę 9 :) Wierzę, że w życiu do szczęścia potrzebne są trzy rzeczy: miłość, czekolada i pies. Na moim ekranie najchętniej filmy sf (wielbię porucznik Ellen Ripley!), w głośnikach hip-hop, w rękach narzędzia ogrodnicze i pędzle, a od jakiegoś czasu najnowsza miłość, czyli...sztanga ;)

Magdalena Szturemska

Lubi opowieści, a gdzie ich najlepiej słuchać jak nie w radiu ? A jeszcze lepiej je samemu tworzyć. I to robi od ponad 20 lat i wciąż to bardzo lubi.

Andrzej Szyszko

Z Latem z radiem związany od początku pracy w radiowej Jedynce, którą zaczynał jeszcze na studiach. Pierwsze obowiązki w redakcji to … czytanie listów od Słuchaczy, potem przygotowywanie materiałów reporterskich, wreszcie prowadzenie audycji, a od wielu już lat jej wydawanie. To właśnie w Lecie z radiem miał okazję rozmawiać m.in. z Robinem Gibbem z grupy Bee Gees czy Rusłaną, tuż po jej zwycięstwie w Konkursie Piosenki Eurowizji. Muzyka to jego wielka pasja. Lubi wiedzieć czego słucha się na świecie, dlatego listy przebojów np. w Grecji, Włoszech, Francji czy Hiszpanii nie mają przed nim tajemnic. Od lat fan Robbiego Williamsa, a od niedawna Jacka Savorettiego.

Maciej Walecki

Od najmłodszych lat miał trzy fascynacje : historię, muzykę i zwierzęta. Od małego bardzo lubił także słuchać radia. Udało mu się połączyć te pasje z pracą zawodową. Ale jego  nadrzędna zasada w pracy reportera brzmi: każdy, ale to absolutnie każdy ma swoją, ciekawą historie do opowiedzenia. Muszą zaistnieć tylko dwa czynniki. Reporter musi do tej osoby dotrzeć i przekonać ją do opowiedzenia tej historii, a bohater nagrania musi chcieć ją opowiedzieć. Maciej namawia Państwa do współpracy, jeśli dane Wam będzie spotkać się w Polsce podczas tegorocznego Lata z Radiem. Do zobaczenia !  :)

Daniel Wydrych

Dwa razy próbował, ale się nie udało. Podobno najlepsi dostają się za trzecim razem, ale trzeciego razu nie było. Dlatego nie został aktorem tylko dziennikarzem i całe szczęście, dla niego i dla słuchaczy. Ci, teoretycznie, powinni go nienawidzić, bo już od kilku lat z uporem maniaka budzi ich niemal każdego dnia w Sygnałach Dnia. Teoretycznie, bo w praktyce, kochają go za luz, dystans do siebie i… wysoką kulturę osobistą ;) Szczęśliwy mąż, ojciec, redachtor...

organizator

partnerzy

patron medialny