Maciej Pol: wiara w marzenia jest podstawą

6/21/2019, 2:10:00 PM

- Kiedy byłem 5-letnim chłopcem, wymyśliłem sobie, że chcę występować na scenie i zgłębić tajemnice teatru - mówi w inauguracyjnej "Strefie Gwiazd" Maciej Pol, najbardziej znany polski iluzjonista. 

Maciej Pol: wiara w marzenia jest podstawą

Kiedy Mozart komponował w wieku 12 lat jedną ze swoich oper, nawet nie przypuszczał, że oprawę do tego dzieła w Teatrze Królewskim w Łazienkach stworzy Maciej Pol. Gość radiowej Jedynki na co dzień współpracuje z najwybitniejszymi reżyserami teatralnymi.

- To są wspaniałe wyzwania. Tajemnice w magicznych sztukach są dla mnie ważne, natomiast lubię, kiedy to się dzieje, gdy mogę podzielić się tym z państwem i sam to zobaczyć - opowiada Maciej Pol.

Maciej Pol postanowił już w wieku kilku lat, że będzie spełniał się na scenie. Czy każdy z nas ma szansę zrealizować swoje marzenia? - Wiara w marzenia jest podstawą, ale najważniejsze jest to, żebyśmy szukali dróg, rozwijali siebie jako ludzi i byli otwarci na innych. Ludzie generalnie są dobrzy. Jeżeli szukamy tego dobra, to zawsze znajdzie się ktoś, kto powie: "Słuchaj, ja ci pomogę. Zrób tak". I słuchajmy - dodaje.

Jaką sztuczkę pokazał Maciej Pol? Dlaczego ogród jest dla niego naprawdę ważny? Jaką propozycję otrzymał od Teatru Polskiego?

***

Tytuł audycji: Strefa Gwiazd w ramach audycji Lato z Radiem

Rozmawia: Małgorzata Raducha

Gość: Maciej Pol (iluzjonista)

Data emisji: 21.06.2019

DS

Powrót