Wyjątkowy koncert "Lata z Radiem": Chopin University Big Band z gośćmi [ZOBACZ WIDEO]

7/16/2021, 9:10:00 PM

Chopin University Big Band zagrał wyjątkowy koncert w ramach jubileuszowej trasy koncertowej "Lata z Radiem". Na scenie Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie wystąpili również znani i popularni artyści - Danuta Błażejczyk oraz Ryszard Rynkowski. Zapraszamy do obejrzenia wideo i posłuchania koncertu. 

Wyjątkowy koncert "Lata z Radiem": Chopin University Big Band z gośćmi [ZOBACZ WIDEO]

Chopin University Big Band i goście - "Lato z Radiem"

00:00

KONCERT MOŻNA OBEJRZEĆ TUTAJ: 

Źródło: Polskie Radio/Koncert Chopin University Big Band

Za nami w ramach koncertowej trasy "Lata z Radiem" są już występy: Cleo w Zakopanem, Maryli Rodowicz i Heleny Vondračkovej na Zamku Książ oraz Andrzeja Krzywego i zespołu De Mono w Muzeum Wsi Lubelskiej. Kolejnym przystankiem na urodzinowej trasie koncertowej była Warszawa, a gwiazdą wieczoru Chopin University Big Band wraz z zaproszonymi gośćmi. 

00:00

 Znane przeboje w wyjątkowych aranżacjach

- "Lato z Radiem" to audycja, która kształtowała gusta muzycznej Polski od 50 lat. Mamy szansę wystąpić na koncercie jubileuszowym i jesteśmy zaszczyceni - mówił tuż przed koncertem Piotr Kostrzewa, lider i szef artystyczny zespołu. Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia, również nie krył radości i podkreślał, że Chopin University Big Band znalazł się na liście gwiazd nie po raz pierwszy. - Otwierali przecież koncerty Festiwalu "Lata z Radiem" w 2019 roku, potem we współpracy z Jedynką stworzyli płytę "Cinema Boogie", a teraz zaprezentują się w jeszcze innym repertuarze. To prawdziwe święto polskiej piosenki - po pierwsze gościmy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, po drugie pojawią się znakomici goście - mówił.


Czytaj też:
rodowicz vondrackova pr cezary piwowarski.jpg
Koncert Maryli Rodowicz i Heleny Vondráčkovej na Zamku Książ [ZOBACZ WIDEO]

Tymi wspaniałymi artystami byli Renata Błażejczyk i Ryszard Rynkowski. Wyjątkowy był również repertuar. Pojawiły się piosenki tak znakomitych twórców jak: Ewa Bem, Krzysztof Krawczyk, Andrzej Zaucha, Wojciech Młynarski czy Wojciech Karolak. - I to wszystko w potężnej, bigbandowej aranżacji. Czy trzeba lepszej rekomendacji? Na wszelki wypadek kilka tytułów: Dziewczyny lubią brąz, Taki cud i miód, Miłość jest jak niedziela, Wyszłam za mąż zaraz wracam czy Za Tobą pójdę jak na bal - podsumował Marcin Kusy.

Zobacz też:

 Rodowicz i Vondráčková: znamy się tak długo, jak gra "Lato z Radiem"

 Cleo wystąpiła na scenie "Lata z Radiem" w Zakopanem [ZOBACZ WIDEO]

Pozostałe występy gwiazd na trasie Lata z Radiem 2021:

 Pectus (23 lipca w domu rodzinnym braci Szczepaników w Bogoniowicach)

 Ania Dąbrowska (13 sierpnia w Pałacu w Nieborowie)

 Golec uOrkiestra (20 sierpnia w Górze Żar)

 Koncert niespodzianka (28 sierpnia w Zakopanem)

de mono 1200x660.jpg
Największe przeboje De Mono wybrzmiały na scenie "Lata z Radiem" [ZOBACZ WIDEO]

Premiera koncertu odbyła się 16 lipca o godz. 20.00 na antenie, stronie internetowej oraz YouTubie  Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia

  Więcej na temat atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem na antenie Programu 1 oraz stronie internetowej Lata z Radiem

  Wcześniejsze koncerty do obejrzenia tutaj

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

IP/mg/DS

. .

Powrót

Podróże, wspomnienia i wpadki - jubileuszowe "Lato z Radiem" zakończone

Jubilot! Bocian "Lata z Radiem" ma imię

"Lato z Radiem" w Elblągu. Miasto wypełnione historią czy nowoczesnością?