Koncert zespołu Pectus w malowniczych Bogoniowicach [ZOBACZ WIDEO]

7/23/2021, 9:15:00 PM

Stanowią grupę muzyków, która od lat towarzyszy kultowej audycji Programu 1 Polskiego Radia. W piątek, 23 lipca, w ramach trasy "Lata z Radiem" w malowniczych Bogoniowicach wystąpił zespół Pectus. Zapraszamy do obejrzenia wideo z tego wyjątkowego koncertu!

Koncert zespołu Pectus w malowniczych Bogoniowicach [ZOBACZ WIDEO]

To prawdziwy piękny sen, tym razem nie w Barcelonie, a w Bogoniowicach. "Lato z Radiem" zajrzało do domu rodzinnego zespołu Pectus. Poczuliśmy się goście braci Szczepaników, którzy zasiedli przed swoim rodzinnym domem, wzięli instrumenty i zagrali wspaniały koncert, mając w tle malowniczy nowosądecki krajobraz. Nie zabrakło „Barcelony”, „Jednego momentu”, „Najlepiej być w podróży” i innych przebojów grupy.

 

- "Lato z Radiem" i zespół Pectus? W tej konfiguracji spotykaliśmy się niejednokrotnie i zawsze były to spotkania kolorowe, pełne doskonałej muzyki i zabawy. A co najważniejsze, nasza jedynkowa publiczność zawsze reagowała na braci Szczepaników entuzjastycznie. Wiedzieliśmy, że spotkamy się przy okazji 50-lecia „Lata z Radiem”, pozostawała tylko kwestia miejsca, w którym Pectus zagra. Ostatecznie bracia zaprosili nas do swojego rodzinnego domu, posiadłości w Bogoniowicach. Wielokrotnie opowiadali w Jedynce o tym, jak ważne jest to miejsce – to tu spotykają się rodzinnie, również śpiewają, a nawet nagrywali tu jedną z płyt. To wszystko wpisuje się również w familijny charakter Programu 1 Polskiego Radia – mówi Marcin Kusy, redaktor naczelny Programu 1 Polskiego Radia.


czytaj więcej
Koncert Chopin University Big Band na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina 1200/660
Chopin University Big Band i goście na scenie Lata z Radiem. Wśród gwiazd Błażejczyk i Rynkowski

Trasa koncertowa "Lata z Radiem" trwa od początku wakacji. Za nami koncert Cleo, Maryli Rodowicz i Heleny Vondrackovej, zespołu De Mono oraz Chopin University Big Band i gości: Danuty Błażejczyk i Ryszarda Rynkowskiego.


00:00

 

Zobacz też:

ZOBACZ OSTATNI KONCERT "LATA Z RADIEM":

YouTube/Polskie Radio

Czytaj też:
CEZ_7137.JPG
Chopin University Big Band i goście na scenie Lata z Radiem. Wśród gwiazd Błażejczyk i Rynkowski

Moc atrakcji na 50-lecie

W jubileuszowej edycji "Lata z Radiem", nadawanej od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do godz. 12.00, na słuchaczy czekają atrakcyjne nagrody. Z okazji 50-lecia audycji do wygrania jest 50 rowerów trekkingowych w kultowym konkursie "Skojarzenia".

Okrągłe urodziny "Lata z Radiem" to doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki. Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe: box 5 płyt CD z 93 największymi, polskimi i światowymi hitami "Lata z Radiem" oraz płytę winylową w limitowanym nakładzie 1000 sztuk.

Nowością tegorocznej trasy jest także peleton motocyklowo-rowerowy oraz interaktywne słuchowisko, w którym słuchacze decydują o dalszym przebiegu akcji. „Klub wielbicieli Agaty Ch. został napisany przez Justynę Bednarek i Jagnę Kaczanowską specjalnie z okazji jubileuszu. Polskie Radio uruchomiło także aplikację Jedynki, która na dwa miesiące zamieniła się w aplikację „Lata z Radiem”.

Na trasie "Lata z Radiem" pozostały jeszcze trzy wyjątkowe koncerty:

  • Ania Dąbrowska, 13 sierpnia, Pałac w Nieborowie
  • Golec uOrkiestra, 20 sierpnia, Góra Żar
  • Koncert niespodzianka, 28 sierpnia, Zakopane

Wcześniejsze koncerty do obejrzenia tutaj

Premiera koncertu 23 lipca o godz. 20.00 na antenie, stronie internetowej oraz YouTubie Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia

 Więcej na temat atrakcji jubileuszowej edycji Lata z Radiem na antenie Programu 1 oraz stronie internetowej Lata z Radiem

IP/mg/ans 

. .

Powrót

Lato z Radiem 2021. Koncert: Sylwia Grzeszczak i LemOn - Zakopane

Lato z Radiem 2021. Koncert Golec uOrkiestra na Górze Żar

Golec uOrkiestra na trasie "Lata z Radiem". "Od lat jesteśmy związani z Polskim Radiem"