50. urodziny "Lata z Radiem". Wspaniały koncert Ani Dąbrowskiej [ZOBACZ WIDEO]

8/13/2021, 8:59:00 PM

Do świętowania wielkiego jubileuszu 50-lecia audycji "Lato z Radiem" dołączyła Ania Dąbrowska z zespołem. Artystka wykonała swoje największe przeboje na dziedzińcu pałacu w Nieborowie. Zapraszamy do obejrzenia wideo z tego wyjątkowego koncertu!

50. urodziny "Lata z Radiem". Wspaniały koncert Ani Dąbrowskiej [ZOBACZ WIDEO]

Koncert Ani Dąbrowskiej w ramach trasy "Lata z Radiem" (Tu jest muzyka/Jedynka)

00:00

Źródło - serwis YouTube.com / oficjalny kanał Polskiego Radia 

Ania Dąbrowska, piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna, która w 2017 roku wydała płytę "The Best Of", zagrała na scenie "Lata z Radiem". To była prawdziwa uczta dla słuchaczy, ponieważ artystka wykonała swoje największe przeboje. - Na dziedzińcu Pałacu Radziwiłłów będzie chwilami spokojnie, sentymentalnie i balladowo, więc każdy znajdzie coś dla siebie - zapowiadała jeszcze przed koncertem Ania Dąbrowska.

Lato z Radiem 2021_koncert CLEO 1200.jpg
Cleo wystąpiła na scenie "Lata z Radiem" w Zakopanem [ZOBACZ WIDEO]

- W czasie pandemii byliśmy uziemieni i zagraliśmy tylko dwa koncerty online, dlatego chętnie wracam do pracy. Koncert online jest zupełnie innym i nowym doświadczeniem. Nie ma interakcji z odbiorcą, ale jak najbardziej podeszliśmy wspólnie z zespołem do takich wydarzeń poważnie i przygotowaliśmy nieco inny materiał - mówiła artystka.

Posłuchaj
58:56 2021_08_13 20_12_06_PR1_Tu_jest_muzyka.mp3 Koncert Ani Dąbrowskiej w ramach trasy "Lata z Radiem" (Tu jest muzyka/Jedynka)

Zobacz też:

Nieborów - miejsce z duszą

Kompleks pałacowo-parkowy w Nieborowie, gdzie zagrała Ania Dąbrowska to jedna z największych rezydencji magnackich w kraju, wzniesiona w XVII wieku na polecenie prymasa Radziejowskiego. Pałac wielokrotnie zmieniał właścicieli, a największego rozkwitu doświadczył zarządzany przez hetmana Ogińskiego i rodzinę Radziwiłłów. Pod koniec XIX wieku książę Michał Radziwiłł założył na terenie pałacowym manufakturę ceramiki artystycznej – majoliki, produkującą ozdobne kafle, piece, wazony czy talerze. Od 1945 pałac jest w państwowych rękach jako oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.

Czytaj też:
LzR 2021 koncert Pectus 1200.jpg
Koncert zespołu Pectus w malowniczych Bogoniowicach [ZOBACZ WIDEO]

Moc atrakcji na 50-lecie

W jubileuszowej edycji "Lata z Radiem", nadawanej od poniedziałku do soboty od godz. 9.00 do godz. 12.00, na słuchaczy czekają atrakcyjne nagrody. Z okazji 50-lecia audycji do wygrania jest 50 rowerów trekkingowych w kultowym konkursie "Skojarzenia".

Okrągłe urodziny "Lata z Radiem" to doskonała okazja do podsumowania 5 dekad wspaniałej muzyki. Polskie Radio przygotowało 2 wydania płytowe: box 5 płyt CD z 93 największymi, polskimi i światowymi hitami "Lata z Radiem" oraz płytę winylową w limitowanym nakładzie 1000 sztuk.

Nowością tegorocznej trasy jest także peleton motocyklowo-rowerowy oraz interaktywne słuchowisko, w którym słuchacze decydują o dalszym przebiegu akcji. "Klub wielbicieli Agaty Ch." został napisany przez Justynę Bednarek i Jagnę Kaczanowską specjalnie z okazji jubileuszu. Polskie Radio uruchomiło także aplikację Jedynki, która na dwa miesiące zamieniła się w aplikację "Lata z Radiem".

Na trasie "Lata z Radiem" pozostały jeszcze dwa wyjątkowe koncerty:

  • Golec uOrkiestra, 20 sierpnia, Góra Żar
  • Koncert niespodzianka, 28 sierpnia, Zakopane

 Wcześniejsze koncerty do obejrzenia tutaj

◆ Premiera koncertu Ani Dąbrowskiej odbyła się 13 sierpnia o godz. 20.00 na antenie, stronie internetowej oraz YouTubie Jedynki, a także w mediach społecznościowych Polskiego Radia

 Koncert Ani Dąbrowskiej został zrealizowany przy współpracy Muzeum w Nieborowie i Arkadii.

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

mg/DS


Partner koncertu "Lata z Radiem" - Muzeum w Nieborowie i Arkadii Partner koncertu "Lata z Radiem" - Muzeum w Nieborowie i Arkadii

. .

Powrót

Podróże, wspomnienia i wpadki - jubileuszowe "Lato z Radiem" zakończone

Jubilot! Bocian "Lata z Radiem" ma imię

"Lato z Radiem" w Elblągu. Miasto wypełnione historią czy nowoczesnością?