Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

8/31/2022, 8:50:00 AM

"Lato z Radiem" to nie tylko doskonała muzyka i konkursy. To również podróże po Polsce. To setki tysięcy przejechanych kilometrów, mnóstwo miejsc wartych odwiedzenia. Również w tym roku, nasi reporterzy ruszyli w trasę i odkrywali przed słuchaczami uroki Polski.

Od Jakuszyc po Czarną Hańczę. "Lato z Radiem" znów ruszyło w Polskę!

Jak co roku reporterzy Lata z Radem wyruszyli w trasę. Chcieliśmy pochwalić się Polską. Peleton "Lata z Radiem" zgromadził mapy, przewodniki i opowieści by ruszyć na najciekawsze polskie szlaki. W tym roku zwiedzaliśmy z siodełka roweru i motoru ale i łódką lub kajakiem. Za nami m.in. Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołęka i Myślenice, Sieradz, Stegna, Legnica, Polkowice i Jakuszyce.

Polska okiem artystów

To jednak nie wszystko. Znani i lubiani pokazywali nam miasta, z którymi są związani. To ich osobista perspektywa. Z Anną Dymną odbyliśmy spacer po Starym Kleparzu w Krakowie, odwiedziliśmy Piwnicę Pod Baranami, Sukiennice i Stary Teatr. Było też coś z dreszczykiem. Historie kryminalne Piotra Kościelnego, autora kilkunastu thrillerów. Kościelny to prywatny detektyw, który ze względów zawodowych nie pokazuje twarzy, ale zawsze opisuje świetne, choć mroczne wydarzenia.

Wykładowca i pisarz Artur Urbanowicz oprowadził nas Śladami Jaćwingów, litewskich legend, czarownic w Jodoziorach i szlakiem Czarnej Hańczy w otulinie Suwalskiego Parku Krajobrazowego, a rajdowiec Maciej Wisławski pokazał nam najpiękniejsze miejsca Skierniewic. Pisarz, Marcin Pilis, zaprosił słuchaczy w wyjątkową wędrówkę po Myszkowie i nieoczywistych szlakach Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dziennikarz z Białegostoku Wojciech Koronkiewicz zaprosił nas na Podlasie.

Z Robertem Talarczykiem, aktorem, odwiedziliśmy Teatr Śląski w Katowicach, pisarka, reżyserka i instruktorka teatralna Ewa Cielesz odkrywała przed słuchaczami uroki Konstancina-Zdroju, a doktor nauk przyrodniczych Tomasz Samojlik raczył nas opowieściami z Puszczy Białowieskiej.

Dobrze znane, wakacyjne i nie tyko, okolice z nami nie będą nudne i zaskoczą swoim nowym obliczem. Pokażemy tę najciekawszą, najładniejszą i tajemniczą stronę i strony naszego kraju.

PIĘĆDZIESIĘCIOLECIE "LATA Z RADIEM" ŚWIĘTOWALIŚMY W ZAMKU KSIĄŻ:


Fb/Program 1 Polskiego Radia

Wspomnień czar

W ubiegłym roku, reporterzy "Lata z Radiem" zjeździli Polskę wzdłuż i wszerz. Wszystko zaczęło się od lotu balonem nad Grudziądzem, później poznawaliśmy świat złudzeń na Farmie Iluzji, zgłębialiśmy kulinarne tradycje nad Gopłem i na Mazowszu, odwiedziliśmy Muzeum Papiernictwa i Fabrykę Samochodów Osobowych w Warszawie. Uczyliśmy się szermierki, wioślarstwa i strzelectwa. Wyjątkowym przedsięwzięciem był Peleton "Lata z Radiem". W każdy piątek nasi reporterzy przemierzali najpiękniejsze trasy rowerowe i motorowe. Szlak prowadził z Pucka na Podhale.

TAK W UBIEGŁYM ROKU ZAPOWIADALIŚMY PELETON "LATA Z RADIEM":

Fb/Program 1 Polskiego Radia

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

Powrót