Pierwszy Familijny Piknik Lata z Radiem za nami. "Oko w oko ze słuchaczami" [ZOBACZ WIDEO]

6/25/2022, 5:00:00 PM

- "Lato z Radiem" i Familijne Pikniki wystartowały. Pamiętajcie, mamy siebie. Bądźcie z nami! - mówił Marcin Kusy, dyrektor Programu 1 Polskiego Radia. Nasi dziennikarze spotkali się ze słuchaczami na Rynku Starego Miasta w Tarnowie, skąd też prowadzili Jedynkowe audycje. Zabawa trwała przez cały dzień, a już za tydzień pojedziemy do Uniejowa!

Pierwszy Familijny Piknik Lata z Radiem za nami. "Oko w oko ze słuchaczami" [ZOBACZ WIDEO]

"Muzyczna Jedynka" w Tarnowie na Familijnym Pikniku (Jedynka)

00:00

"Lato z Radiem" z wizytą w Tarnowie. Miasto, które tętni historią. Cz. 3 (Jedynka)

00:00

"Lato z Radiem" z wizytą w Tarnowie. Miasto, które tętni historią. Cz. 2 (Jedynka)

00:00

"Lato z Radiem" z wizytą w Tarnowie. Miasto, które tętni historią. Cz. 1 (Jedynka)

00:00

"Lato Radio Extra" z Familijnego Pikniku w Tarnowie (Jedynka)

00:00

Familijny Piknik Lata z Radiem wystartował w pierwszą sobotę tegorocznych wakacji. Przez całe lato będziemy spotykać się z naszymi słuchaczami w różnych miejscach w całej Polsce. Inauguracja odbyła się w Tarnowie.

- To ogromna przyjemność spotkać się ze słuchaczami oko w oko. Wychodzimy ze strefy komfortu z naszego studia radiowego w Warszawie, żeby zagrać fantastyczną muzykę, przybić piątki z naszymi słuchaczami, zaprezentować muzykę na żywo tutaj na Rynku, ale także pokazać trochę tego naszego serca i radia, które w postaci studia plenerowego po prostu przywieźliśmy na inaugurację do Tarnowa. Oczywiście, będziemy jeździć w rozmaite miejsca - stwierdził Marcin Kusy.

Piknik z masą atrakcji

W trakcie Pikniku dziennikarze radiowej Jedynki i Polskiego Radia Dzieciom zaprosili słuchaczy na dźwiękowe kalambury, czyli ćwiczenia z wyobraźni, a najmłodsi mogli popisać się znajomością bajek i wygrać atrakcyjne nagrody. Prowadziliśmy również warsztaty radiowe, podczas których słuchacze mogli dowiedzieć się, w jaki sposób powstają reportaże, wywiady i jak wygląda montaż materiałów radiowych. - Można spróbować pracy reportera w studiu plenerowym - relacjonowała na antenie Agnieszka Ciecierska.

Na miłośników konkursów czeka mnóstwo zgadywanek i quizów, m.in. "Sprint przez pytanie do mety", "Od małego do dużego", "Czy znasz ten przebój Lata z Radiem". Dla najmłodszych wielbicieli tegorocznej edycji wydarzenia przewidziane były warsztaty plastyczne.

"Nieudana audycja". A może jednak udana?

Najmłodsi uczestnicy i ich rodzice mogli także wziąć udział w specjalnej audycji Polskiego Radia Dzieciom. W godzinach 12.00-13.00 uczestnicy Pikniku byli zaangażowani w "Nieudaną audycję" dziecięcej stacji, którą prowadził Zbyszek Kozłowski.

Mówił on, że to, czy audycja będzie udana lub nieudana, zależy od słuchaczy, którzy pojawią się na Pikniku. To oni mieli brać udział w audycji będącej przekrojem całej anteny. Z jednej strony była prognoza pogody, z innej - programy kulinarne, jak i zabawy związane z zawodami. - Przy czym ja do tej zabawy zapraszam ekspertów dziecięcych - wyjaśniał.

Audycje na żywo z Tarnowa

Oprócz audycji "Lata z Radiem" (9.00-12.00) na żywo była realizowana również "Muzyczna Jedynka" (w godz. 14.00-15.00), a także "Lato z Radiem Extra" (16.00-17.00). Podczas wydarzenia na scenie pojawili się Solomiya Romaniv - 14-letnia, utalentowana wokalistka ze Lwowa - Studio Rocka Pawła Mazura, który zagrał "Polkę Dziadek" na rockowo, oraz Piotr Kita - śpiewający pianista, absolwent Studium Piosenkarskiego w Poznaniu.

- Jeśli chodzi o Tarnów, to mamy tutaj zagłębie znakomitych muzyków od bardzo wielu lat. Tarnowscy muzycy grają w topowych polskich składach, tj. z Anią Wyszkoni, Edytą Górniak czy Zakopower. Mógłbym tutaj wymieniać do wieczora - komentował w "Muzycznej Jedynce" Paweł Mazur.

Były też wspólne ćwiczenia fizyczne z Piotrem Galusem, który doradzał, jak zadbać o dobre samopoczucie i formę. Ostrzegał też przed upałami. - Pogoda może nie tyle pozmieniała moje plany, ale będę musiał przemyśleć, co tak naprawdę zrobić, ponieważ jest bardzo ciepło. Musimy znaleźć cień i miejsce, w którym ten wiaterek będzie nas lekko schładzał - dzielił się swoimi przemyśleniami Piotr Galus.

Prowadzący gimnastykę w Programie 1 poleca słuchaczom - w takie upały - poranną aktywność fizyczną, jak również powtórkę po zachodzie słońca.

Źródło: Polskie Radio/YouTube

Źródło: Polskie Radio/YouTube

Źródło: Polskie Radio/YouTube

Źródło: Program 1 Polskiego Radia/Facebook

Źródło: Polskie Radio/YouTube

Źródło: Program 1 Polskiego Radia/Facebook

Źródło: Program 1 Polskiego Radia/Facebook

Czytaj również: 

***

Podczas tegorocznego "Lata z Radiem" słuchacze anteny będą mogli liczyć m.in. na trasę reporterską, konkursy z nagrodami oraz wiele innych ciekawych aktywności. Dziennikarze Polskiego Radia wyruszą w trasę i odwiedzą dziewięć miejsc w różnych zakątkach Polski. Już w następną sobotę, 2 lipca, będą w Uniejowie, 9 lipca zaś w Działoszynie, 16 lipca w Ostrołęce, 30 lipca w Myślenicach, 6 sierpnia w Sieradzu, 13 sierpnia w Stegnie, 20 sierpnia w Legnicy, 27 sierpnia w Jakuszycach.


00:00

00:00

00:00

00:00

00:00

     

DS

Lato z Radiem w weekend gościła w Tarnowie
"Lato z Radiem" w weekend gościło w Tarnowie

Powrót

Sylwia Grzeszczak i LemON na scenie "Lata z Radiem" [WIDEO]

W poszukiwaniu legendarnej Paskudy... "Lato z Radiem" nad Zalewem Zegrzyńskim

Przeżyjmy to jeszcze raz! "The Best of Lato z Radiem 2021" [ZOBACZ WIDEO]