Zabawy, konkursy i moc atrakcji. Familijny Piknik "Lata z Radiem" w Myślenicach

7/30/2022, 5:00:00 PM

Kolejnym przystankiem wakacyjnej akcji radiowej Jedynki są Myślenice. W urokliwym mieście nad Rabą zabraliśmy słuchaczy, mieszkańców, turystów na Familijny Piknik. Nie zabrakło konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności, a o dobrą atmosferę podczas pikniku zapewnili prowadzący - dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom.

Zabawy, konkursy i moc atrakcji. Familijny Piknik "Lata z Radiem" w Myślenicach

Ula Kaczyńska rozmawia z Gosią Hodurek (Muzyczna Jedynka)

00:00

Piąty przystanek na trasie "Lata z Radiem" 

Myślenice to piąte miejsce na trasie tegorocznej, już 51. odsłony "Lata z Radiem". Dziennikarze flagowej, wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili już Tarnów, Uniejów, Działoszyn i Ostrołękę. A wszędzie tam, gdzie się pojawili, nie zabrakło fantastycznej zabawy oraz spotkań ze słuchaczami - zarówno podczas plenerowego wydania audycji "Lato z Radiem", jak i towarzyszących wydarzeniom, Familijnych Pikników dla całych rodzin.  

Z plenerowego studia wyemitowane zostały nie tylko audycja "Lato z Radiem" (godz. 9.00-12.00; prowadzący: Roman Czejarek), ale również "Muzyczna Jedynka" (14.00-15.00; prowadząca: Ula Kaczyńska) oraz "Lato z Radiem Extra" (16.00-17.00). 

Małgorzata Hodurek - śpiewająca stomatolog 

Podczas Familijnego Pikniku do plenerowego studia zawitała śpiewająca stomatolog - Gosia Hodurek, która - jak zdradza w rozmowie z Ulą Kaczyńską - postanowiła dzielić czas między medycyną a muzyką. - Już będąc w liceum podjęłam decyzję, że nie będę w stu procentach poświęcać się tylko jednemu z tych zagadnień - mówi. - Można pomagać ludziom na wiele sposobów i wykorzystywać swoje możliwości, które dał los, w moim przypadku z jednej strony naukowej, a z drugiej - muzycznej. Na razie udaje się te obie strefy pogodzić i udaje mi się to coraz lepiej - przyznaje. 

Artystka zdradza również, że pracuje nad wydaniem debiutanckiego albumu. - Jestem w trakcie nagrywania nowej płyty i mam nadzieję, że z początkiem przyszłego roku ujrzy ona światło dzienne i że zostanie z nami na długo - mówi Gosia Hodurek. 


Gosia Hodurek i Ula Kaczyńska  Małgorzata Hodurek i Ula Kaczyńska 

00:00

 

Konkursy z nagrodami, ciekawe spotkania

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy rozmaite konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje. Podczas Familijnego Pikniku, który odbył się na scenie przy Rynku (godz. 11.00-17.00), do wygrania były również atrakcyjne nagrody w konkursach: "Z tabliczkami TAK lub NIE", "Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?", "Najlepszy kibic Lata z Radiem".

Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami są wspólne ćwiczenia, które poprowadziła w Myślenicach Natalia Filip. Uczestnicy mogli wziąć udział w porannej gimnastyce "Obudź się", popołudniowych zajęciach "Sprawdź siłę" oraz relaksacyjnych ćwiczeniach "Zregeneruj się". W "Pana od wf-u" wcielił się również Zbyszek Kozłowski, który poprowadził zabawy i konkursy sportowe. 

Moc atrakcji dla najmłodszych 

Dla najmłodszych Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie "Nie-Udana Audycja" ze Zbyszkiem Kozłowskim (godz. 12.00) i zabawy dźwiękowe: "Sprint przez pytanie do mety" oraz "Od małego do dużego", które poprowadziła Agnieszka Ciecierska z Jedynki Dzieciom. 

Na tym jednak nie koniec atrakcji Pikniku w Myślenicach – okazję do zaprezentowania się przed publicznością mieli lokalni artyści: wokalistki Małgorzata Hodurek i Julia Pitala oraz pierwsza w historii Myślenic formacja dixielandowa QL Dixie Band.

Hasło przewodnie tegorocznego Lata z Radia brzmi: "MAMY SIEBIE – Pochwalmy się Polską", a nowością wakacyjnego cyklu jest "Liga Superbohaterów". Radiowa Jedynka połączyła w ten sposób chęć pokazania piękna naszej ojczyzny z docenieniem tych, którzy pomagają innym. W ramach "Ligi Superbohaterów" stacja szuka wyjątkowych osób, które w swojej pracy lub w czasie wolnym bezinteresownie pomagają, angażują się w różnego rodzaju inicjatywy lub sami je organizują – czyniąc dobro z myślą o innych. Kandydatury mogą zgłaszać znajomi, przyjaciele, współpracownicy, a także sami zainteresowani. Na stronie radiowej Jedynki dostępny jest specjalny formularz, za pośrednictwem którego można zgłaszać kandydatury. Zespół "Lata z Radiem" nagrodzi Superbohaterów specjalnymi nagrodami. 

Więcej na temat wszystkich atrakcji "Lata z Radiem" 2022 na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia oraz na stronie internetowej i w mediach społecznościowych stacji oraz na specjalnej stronie latozradiem.pl  

ZOBACZ WIDEO Z FAMILIJNEGO PIKNIKU "LATA Z RADIEM" W MYŚLENICACH: 

Embed:

** 

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin, Polskie Radio Kierowców i Polskie Radio dla Ukrainy. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia. 

mat. prasowy/ans

Powrót