Familijny Piknik "Lata z Radiem" i Ławeczka Przyjaciół Programu 1 w Stegnie

8/13/2022, 4:30:00 PM

Tegoroczne "Lato z Radiem" już za półmetkiem! Ekipa radiowej Jedynki zawitała do Stegny, gdzie odbył się kolejny Familijny Piknik dla wszystkich słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, którzy spędzają wakacje w tym bałtyckim kurorcie. W programie nie zabrakło konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności dla całych rodzin, a na miejskiej plaży przy Bulwarze Radiowej Jedynki odsłonięto Ławeczkę Przyjaciół Programu 1. 

Familijny Piknik "Lata z Radiem" i Ławeczka Przyjaciół Programu 1 w Stegnie
  • Stegna to już siódme miejsce na trasie tegorocznej, 51. odsłony "Lata z Radiem". 
  • Na Bulwarze Radiowej Jedynki odsłonięto Ławeczkę Przyjaciół Programu 1. 
  • Podczas Familijnego Pikniku w Stegnie nie zabrakło konkursów z nagrodami oraz ciekawych spotkań z prowadzącymi audycje. 

Familijny Piknik w Stegnie 

Stegna to już siódme miejsce na trasie tegorocznej, 51. odsłony "Lata z Radiem". Dziennikarze flagowej, wakacyjnej audycji Programu 1 Polskiego Radia odwiedzili już Tarnów, Uniejów, Działoszyn, Ostrołękę, Myślenice i Sieradz. Wszędzie tam, gdzie dociera ekipa Jedynki, nie brakuje fantastycznej zabawy oraz spotkań ze słuchaczami  zarówno podczas plenerowego wydania audycji "Lato z Radiem", jak i – towarzyszących wydarzeniom  Familijnych Pikników dla całych rodzin.

O dobrą atmosferę podczas pikniku zadbali prowadzący  dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom. 

Tak było również w sobotę (13 sierpnia) w Stegnie, gdzie z plenerowego studia wyemitowane zostało nie tylko "Lato z Radiem" (godz. 9.00-12.00; prowadzący: Sława Bieńczycka), ale również "Muzyczna Jedynka" (14.00-15.00; prowadzący: Marcin Kusy) oraz "Lato z Radiem Extra" (16.00-17.00; przy mikrofonie Marcin Kusy).

Zobacz, jak bawiliśmy się na Pikniku w Sieradzu>>>

Ławeczka Przyjaciół Jedynki 

Jeśli "Lato z Radiem" odwiedza Stegnę, to obowiązkowa jest wizyta na tamtejszym Bulwarze Radiowej Jedynki. Tuż po godz. 14.30 miało miejsce odsłonięcie kolejnej, 10. niezwykłej ławeczki Programu 1. Twórca słynnych ławeczek - Rafał Pacewicz w porannej audycji "Lato z Radiem" opowiadał Sławie Bieńczyckiej o ławeczkach, które już stoją na naszym bulwarze oraz o najnowszym dziele. 

Rozmaite konkursy z nagrodami 

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy rozmaite konkursy z nagrodami oraz ciekawe spotkania z prowadzącymi audycje. Podczas Familijnego Pikniku, który odbył się na miejskiej plaży przy Bulwarze Radiowej Jedynki (godz. 11.00-17.00), do wygrania były atrakcyjne nagrody w konkursach: "Z tabliczkami TAK lub NIE", "Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?", "Najlepszy kibic Lata z Radiem" (godz. 13.00-13.35; prowadząca: Sława Bieńczycka).

Niezmiennie jednym z najważniejszych punktów spotkań ze słuchaczami są wspólne ćwiczenia, które poprowadziła w Stegnie Natalia Filipp. Uczestnicy mogli wziąć udział w porannej gimnastyce "Obudź się" (godz. 11.30), popołudniowych zajęciach "Sprawdź siłę" (godz. 13.45) oraz relaksacyjnych ćwiczeniach "Zregeneruj się" (godz. 15.45).


Moc atrakcji dla dzieci 

Dla najmłodszych słuchaczy Polskie Radio Dzieciom przygotowało m.in. warsztaty dziennikarskie "Nie-Udana Audycja" ze Zbyszkiem Kozłowskim (godz. 12.00) i zabawy dźwiękowe: "Sprint przez pytanie do mety" oraz "Od małego do dużego", które poprowadziła Agnieszka Ciecierska z Jedynki Dzieciom (godz. 16.15).


Na "Rodzinne zagadki bajkowe" zaprosił Zbyszek Kozłowski (godz. 16.40).

Zobacz wideo z Pikniku w Ostrołęce>>>

Oczywiście nie zabrakło – jak w każdym mieście na trasie "Lata z Radiem" – występów lokalnych zespołów i solistów. W Stegnie zaprezentowali się: miejscowa grupa Fale (godz. 13.30) oraz chór Zza Ucha (godz. 15.25).

***

Kultowy sygnał "Lata z Radiem", Polka Dziadek, zabrzmi w te wakacje jeszcze w:

  • Legnicy (20.08)
  • Jakuszycach (27.08)

SPRAWDŹ, CO DZIEJE SIĘ W TEGOROCZNYM "LECIE Z RADIEM":

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00-12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

Powrót