Familijny Piknik "Lata z Radiem" w Jakuszycach na zakończenie wakacji z Jedynką

8/27/2022, 3:23:00 PM

Ekipa radiowej Jedynki zawitała do Jakuszyc, gdzie odbył się ostatni w tym sezonie Familijny Piknik dla słuchaczy - mieszkańców oraz turystów, spędzających wakacje w malowniczej Szklarskiej Porębie i okolicach.

Familijny Piknik "Lata z Radiem" w Jakuszycach na zakończenie wakacji z Jedynką

W programie nie zabrakło konkursów oraz specjalnie przygotowanych aktywności dla całych rodzin. Jak co roku radiowa Jedynka wspierała uczestników 10. Letniego Biegu Piastów. O dobrą atmosferę podczas pikniku zadbali prowadzący – dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i Polskiego Radia Dzieciom. Familijny Piknik wystartował o godz. 11.00 – na Polanie Jakuszyckiej. Wstęp na wydarzenie był bezpłatny. 

Ekipa "Lata z Radiem" w Jakuszycach

Jakuszyce to już ostatnie miejsce na tegorocznej trasie, 51. odsłony "Lata z Radiem". Podczas plenerowego wydania audycji "Lato z Radiem", jak i podczas towarzyszącego wydarzenia – Familijnego Pikniku dla całych rodzin - zespół Jedynki dbał o dobrą atmosferę i fantastyczną zabawę. 

☀️ Wystartował ostatni w tym roku Familijny Piknik #LatoZRadiem! Przygotowaliśmy moc atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych uczestników. Wpadajcie na Polanę Jakuszycką! pic.twitter.com/mmZGQxysTh

— Polskie Radio (@polskieradiopl) August 27, 2022

W sobotę, 27 sierpnia, w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach, ze studia plenerowego wyemitowane zostały nie tylko "Lato z Radiem" (godz. 9.00-12.00; prowadzący: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek), ale również "Muzyczna Jedynka" (14.00-15.00; prowadzący: Robert Kamyk) oraz "Lato z Radiem Extra" (16.00-17.00; przy mikrofonie Robert Kamyk).

Podczas Familijnego Pikniku, który odbył się na Polanie Jakuszyckiej w godz. 11.00-17.00, do wygrania były atrakcyjne nagrody w konkursach: "Z tabliczkami TAK lub NIE", "Czy znasz ten przebój Lata z Radiem?", "Najlepszy kibic Lata z Radiem" (godz. 13.00-13.35; prowadząca: Sława Bieńczycka i Roman Czejarek).

Dziennikarze radiowej Jedynki zaprosili wszystkich uczestniczących w Familijnym Pikniku do wzięcia udziału w aktywnościach fizycznych, które poprowadził Piotr Galus. Wszyscy zainteresowani sportowymi wyzwaniami mogli zaangażować się w gimnastykę poranną "Obudź się" (godz. 11.30), "Sprawdź siłę" (godz. 13.45) oraz "Zregeneruj się" (godz. 15.45).

Bogata oferta dla najmłodszych

Polskie Radio Dzieciom również przygotowało moc atrakcji dla najmłodszych – m.in. warsztaty dziennikarskie "Nie-Udana Audycja" ze Zbyszkiem Kozłowskim i Patrykiem Bartoszewskim oraz zabawy aktorsko-imitatorskie "Głos jak plastelina, która się wygina, czyli co można zrobić z głosem" - prowadząca Agnieszka Kunikowska z Jedynki Dzieciom. Podczas sobotniego pikniku dziennikarze Polskiego Radia mocno wspierali uczestników 10. Letniego Biegu Piastów w Jakuszycach. Słuchacze mogli liczyć na relacje na żywo, prosto z tras prowadzących przez malownicze Góry Izerskie.

Letni Bieg Piastów po raz dziesiąty

"Letni Bieg Piastów" to jedna z największych w Polsce imprez dla miłośników biegów górskich. Biegacze zainteresowani wzięciem udziału w rywalizacji mają do wyboru trzy trasy na dystansach: 12 km, 22 km oraz 51 km. Ponadto organizatorzy przygotowali także atrakcje dla najmłodszych, tj. "Bieg Przedszkolaka" oraz "Wyprawę Zucha". Na mecie mali sportowcy otrzymają pamiątkowe medale. Specjalna propozycja czeka również na miłośników spacerów – to dla nich wyruszy "Marsz Nordic Walking".


PODSUMOWANIE "LATA Z RADIEM" W LEGNICY:

***

"Lato z Radiem" na antenie Programu 1 Polskiego Radia codziennie, od poniedziałku do soboty, w godzinach 9.00 - 12.00. Słuchaj też na stronie www.latozradiem.pl oraz w aplikacji mobilnej "Lata z Radiem".

Powrót